יוגה נשית כל המידע המקצועי

יוגה נשית איך זה עובד ?

איך נשארים בריאים ושפויים בקדמה ובעולם דינמי לחלוטין? כיצד ניתן להשאיר את המרוץ הרבה מאחור? לא מעט אנשים יעידו כי יוגה נשית היא הדרך להשיג את המטרות. התרגול המרגיע, מחזק את הגוף, מעניק כלים ליום יום ולחיי שגרה וכמובן קלות ההופכת פשוטה ביותר נוכח העובדה כי אפשר לעשות הכול בזכות שיטת היוגה. כיצד מתרחשת היוגה ומה מוצאה? מהיכן היא הגיחה לחיינו וכיצד היא משפרת אותם? כל המידע במאמר הבא.

יוגה נשית כל המידע המקצועי

נפלאות של יוגה

היוגה מקורה בתורה עתיקה המגיחה מהודו. תורה עתיקה שרוב עיסוקה קשור בגוף ונפש גם יחד. יוגה מביאה תרגול פיזי לכל דבר. תנוחות, תנועות ומודעות לנשימה הם אלו המסדירים את חייו של האדם בדרך כזו או אחרת. יש לא מעט גורמים המעניקים את היכולת להגביר ולהעצים את הבריאות. איזון נפשי הוא שם המשחק. כאמור, מדברים על מערכת דם המאזנת וכך גם מערכת העצבים אשר נרגעת נוכח התרגול לרבות מערכת חיסונית חזקה יותר. אז מה מעניקה היוגה? מה יתרונותיה? יוגה מעניקה בין היתר גם יכולת של איזון הורמונאלי, פעולה תקינה של איברים פנימיים וכמובן ריפוי של נפש בגוף כאחד.

מקורותיה של היוגה הנשית

יוגה נשית מביאה שיטה שפותחה ומעניקה עקרונות של יוגה אשר מותאמת לנשים בלבד. שלבי התרגול מדברים על עיקר האגן. האגן של האישה אשר מכיל רחם ומושפע מהורמונים ושינויים כלאה ואחרים במהלך החיים החל מתחילתו של המחזור ועד סיומו. כך גם גיל המעבר, היריון וכל השאר. כאמור, בתחתית האגן יש לא מעט שרירים מיוחדים אשר משלבים ומשתפים פעולה עם שרירי הגב והבטן גם יחד. ייצוב של הגוף ומיגור עניין הלחץ התוך בטני. אם להרים משא כזה או אחר, שהרי עלולים להפעיל לחץ בלתי רגיל על אזור הבטן.

יתרונותיה של היוגה

שימוש לא נכון בשרירים המייצבים עלול לגרום לנזקים וכאבים בלתי נתפסים. כך למשל, באמצעות תרגול השיטה, ניתן להשתמש בגוף באופן הנכון ולהישמר מפציעות. כאמור, תפקידים נוספים באים לידי ביטוי גם ביכולת של האיברים הפנימיים של האישה, לרבות צוואר רחם, מעי ואפילו רחם עצמו לרבות שלפוחית השתן. שימוש לא נכון עלול אף הוא להזיק ומכאן הרעיון של היוגה הנשית. כאשר שרירי האגן ובפרט שרירים המקורבים לשלפוחית לרבות קירות הרחם חזקים דיה, אין דליפות שתן ומצבים המתרחשים נוכח שרירים קרובים חלשים. נוכח כל השאר, משיגה היוגה הצלחה וסיבות מדוע חשוב להיעזר בה.